Bir sürü balık var, ama her zaman bir rüşvet.

Bu yıldan itibaren, kamu tekliflerine ‘eşitlik yöntemi’ uygulandığından, bireylerin yatırım fırsatları genişledi ve geçmiş halka arz (şirket açıklaması) sıraya giriyor. Daha önce belirtildiği gibi, aracı kurumlar arasında örtüşen abonelik hala mümkün olduğundan, sistemin ne zaman tamamlanacağı dikkat çekicidir.

20 Haziran’daki finansal yatırım endüstrisine göre, yinelenen aboneliği önlemek için sistemin Haziran-Temmuz ayları arasında en kısa sürede donatılması bekleniyor. Bu nedenle, SKIET (SK Ei Technology) ve Kakao Bank’taki menkul kıymetler şirketleri arasında büyük halka arzlar arasında örtüşen aboneliklerin mümkün olması bekleniyor.

Bu yıl, ‘eşitlik yöntemi’ kamu teklifi miktarının yarısına uygulandığından, fazla parası olmayan bireysel yatırımcıların kamu teklifi alma fırsatı da genişletildi. Geçmişte, kamu teklifi, kanıt miktarına orantılı olarak tahsis edildi, bu yüzden büyük bir abonelikten önce fonları mümkün olduğunca çekmek için bir ‘savaş’ vardı. Sonuç olarak, bir hafta boyunca iyi bir kamu teklifi almayan küçük yatırımcılar yüksek bir nedene sahipti.

Finansal makamlar daha sonra küçük bireysel yatırımcılara eşit fırsatlar vermek için kamu tekliflerinin yarısına eşit bir yöntem uyguladılar. Bununla birlikte, sistemde, bireysel yatırımcıların her menkul kıymet firması için bir dizi hesap açtığı bir “hesap” (ruhları çekerek bir hesap açmak) yakalandı. Birçok yatırımcıya fırsat vermekten farklı olarak, abonelik yarışması tekrar gerçekleşti.

Özellikle, SK Bioscience (SK Vasa), geçen ay KOSPI listelemesinden önce yapılan abonelikte en fazla kanıt topladı. Eşitlik yöntemini uygulayan ancak bir hafta atanmayan yatırımcılar vardı. Bireysel yatırımcılar, çoğunlukta örtüşen abonelik kullanan koşulların yakalandığı için boşlukları kullanmanın kolay olduğuna dikkat çekti ve finansal otoriteler bunu önlemek için bir sistem kuracağını söyledi.

Mali Denetleme Komisyonu tarafından açıklanan IPO Genel Abonelik Arzını Genişleme Planı, aracı kurumlara, yatırımcıların kamu teklifi tahsisi sırasında bu sistemle çoğaltılıp çoğaltılmadığını kontrol etmelerini ve kamu teklifinin 비대면폰테크 çoğaltılmadığını doğrulamalarını sağlamayı amaçlamaktadır. Abonelik miktarına bakılmaksızın, yalnızca ilk alınan abonelik geçerlidir.

Bununla birlikte, sisteme sahip olmak zaman alır, bu nedenle şu an için planlanan büyük ölçekli kamu tekliflerinde çoğaltılabilir ve SK Vasa’nın yan etkileri tekrarlanabilir.

SKIET (SK Eye Technology) 22’den iki gün boyunca abonelik yapacak. SKIET’in SK BioPharm ve SK Vasa’nın ardından SK Grubunun büyük ölçekli yarışmacılarını takip etmesi bekleniyor.

SK Innovation,% 90.0 hisseye sahip bir yan kuruluştur. Nisan 2019’da SK Innovation’ın malzeme işi kuruldu. 22’den iki gün boyunca talep tahmini yaptıktan sonra, kamu teklif fiyatı 26’sında kesinleşecek. Abonelik, Mirae Varlık Menkul Kıymetleri, Kore Yatırım ve amp; Menkul Kıymetler, SK Menkul Kıymetler, Samsung Menkul Kıymetler ve NH Yatırım ve amp; Menkul Kıymetler tarafından yönetilecek.

KOSPI’nin listelenmesinden hemen sonra 20 trilyon kazanması beklenen Kakao Bank, 15’inde ön tarama başvurusunda bulundu. Sonuç olarak, Temmuz-Ağustos ayları arasında listelenmesi bekleniyor ve aboneliğin Haziran ayında yapılması muhtemel. Kakao Bank, Ocak 2016’da kurulan ve en büyük hissedar olan Kakao’dur.

LG Energy Solution ve Crafton’un listelemeye başlaması bekleniyor, piyasa kapitalizasyonunun şimdiye kadarki en büyük seviyesine ulaşması bekleniyor. LG Energy Solution, geçen yılın sonunda LG Chem’den bağımsız olarak başlatıldı. KB Menkul Kıymetler ve Morgan Stanley listelenen bir ev sahibi olarak seçildi.Ayrıca, Kakao Bank ile birlikte ‘Kakao IPO 3 Kardeş’ olarak adlandırılan Kakao sayfası ve Kakao Pay’in yıl içinde listelenmesi bekleniyor.

댓글 달기

이메일 주소는 공개되지 않습니다. 필수 항목은 *(으)로 표시합니다